::Information Under MSR Clause B.1.11 : Teaching/Non-teaching staff details : NON-TEACHING STAFF
 
 
GOVERNMENT THIRUVARUR MEDICAL COLLEGE, THIRUVARUR
     
NON-TEACHING STAFF LIST
     
Anatomy:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technician Isakkiraja  
Dissection Hall Attendant Mohandoss  
Dissection Hall Attendant Maheshwari  
Dissection Hall Attendant Suryadoss  
Dissection Hall Attendant Ilancheliyan  
Store Keeper cum Clerk-cum Computer Operator Kavidha  
Sweeper Nataraj  
Sweeper Annadurai  
     
     
Physiology:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technician R.Kamalakannan    
Store Keeper cum clerk cum Computer operator   Bama  
Sweeper Sasikala  
Sweeper R.Marimuthu  
     
     
Biochemistry:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asst./Technician   Balanagammal  
Technical Asst./Technician   Saraswathy  
Store-Keeper cum clerk cum Computer operator Geetha  
Sweeper      Latha  
Sweeper Sakthivel  
Lab Attendant       Shekar  
     
     
Pathology:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asst./Technician Arivuselvam  
Technical Asst./Technician Babitha  
Technical Asst./Technician Maheshwari  
Technical Asst./Technician Priyadharshini  
Lab. Attendants Vaiyapuri  
Lab. Attendants Rajan  
Sweeper Saravanan   
Sweeper Sharmila  
Steno cum Computer Operator    Latha  
Store Keeper cum Record Keeper   Jaya  
     
     
Microbiology:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asst./Technician  R.Karthikeyan                                                            
Technical Asst./Technician  Nagarajan  
Technical Asst./Technician  Karthika  
Technical Asst./Technician  Kannan  
Technical Asst./Technician  Sudha  
Technical Asst./Technician  Susila  
Technical Asst./Technician  N.Mangalambal                                                            
Lab. Attendants  Mala  
Lab. Attendants  Rajendiran  
Store Keeper cum Record clerk    Vennila  
Steno cum Computer Operator    Chitra  
Sweepers    Suresh  
Sweepers    Krishnamoorthy  
     
     
     
Pharmacology:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Laboratory Attendants   Leema Roseline   
Laboratory Attendants  Kavitha  
Store Keeper cum clerk cum Computer operator Sundaramurthy  
Sweepers  Sumathi    
Sweepers  Kalidoss  
     
     
Forensic medicine:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asstt./Technician    Sethuraman  
Technical Asstt./Technician    Amutha  
Laboratory Attendants  Poongulali  
Laboratory Attendants  Sarangabani  
Steno Typist Sudha  
Store Keeper cum clerk cum Computer Operator Ravi  
Sweepers Kalyani  
Sweepers Chitra  
Sweepers Malarvizhi  
Sweepers Ilayakavi  
     
Surgery:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Assistant/Technicians  Usharani  
Technical Assistant/Technicians  Sathya  
Technical Assistant/Technicians  Kala  
Laboratory Attendants       Siva Krishna  
Laboratory Attendants       Tamil Selvi  
Laboratory Attendants       Sivalingam  
Laboratory Attendants       Vaiyapurinathan  
Store keeper        Saraswathy devi  
Steno-Typist        Devi  
Record Clerks        Jeyanthi  
Record Clerks        Maragathapriyadharsini  
     
Orthopedic:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Assistant/Technicians  L.Saraswathy  
Laboratory Attendants       Sivaramakrishna  
Store Keeper        Geetha  
Steno-Typist        Mohana  
Record Clerks        Ramamoorthy  
     
     
ENT:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Assistant/Technicians  Athisayaraj  
Laboratory Attendants       Rajamanoharan  
Store Keeper        Gowri  
Steno-Typist        Lakshmi Priya  
Record Clerks        Ramesh  
Audiometry Technician       Reshma  
Speech Therapist       Reshma  
     
     
Community Medicine:    
     
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asstt./Technicians    Amutha Anand
Medical Social Worker      Sivachidmbaram  
Stenographers       Newman  
Record keeper cum clerk cum Computer Operator Sekar  
Store Keeper       Anuradha  
Sweepers        Devi madhavan




 
Medicine Allied:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
E.C.G. Technician        K.Renifer  
Technical Asstt./Technician      Nithya  
Technical Asstt./Technician      Mariyammal  
Technical Asstt./Technician      Sudha  
Lab. Attendants        Rajendiran  
Lab. Attendants        Jayasree  
Lab. Attendants        Pazhanivel  
Lab. Attendants        Nandhakumar  
Store Keeper        Subbulakshmi  
Steno Typist        Sundari  
Record clerks        Karunanidhi  
Record clerks        Thaiyal Nayagi  
T.B. and Chest Diseases Health Visitors    Devika  
T.B. and Chest Diseases Health Visitors    Sathya  
Psychiatric Social Workers       Rani  
Psychiatric Social Workers       M.Surendiran  
       
     
Pediatrics:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Child Psychologist        V.Raman  
Health Educator        Vijayan  
Technical Asstt./Technician       S.Priya  
Lab attendant Elangovan  
Store Keeper K.Tamizhselvan  
Record clerks Mythili  
Social worker P.Kalaiselvi  
     
     
Opthal:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Assistant/Technicians  ChandraParvata  
Laboratory Attendants       Tamilselvi  
Store Keeper        Arivazhagan  
Steno-Typist        Preetha  
Record Clerks        Bharathiraja  
Refractionist   Kadharbasha  
     
     
OG:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Assistant/Technicians  Lakshmi  
Technical Assistant/Technicians  Uma  
Laboratory Attendants       Saraladevi  
Laboratory Attendants       Neela  
Store Keeper        Vijayakumar  
Stenographer    Malathy  
Record Clerks        Ragupathy  
Social Worker        Bhavanueshwari  
     
Radiodiagnosis:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Radiographic Technicians       K.Sankar  
Radiographic Technicians       Dineshkumar  
Radiographic Technicians       Palaniyappan  
Radiographic Technicians       Prakasha Marry  
Radiographic Technicians       K.Sankar  
Radiographic Technicians       Abirami  
Radiographic Technicians       Amirthavalli  
Radiographic Technicians       Arulmozhi  
Radiographic Technicians       Indhumathi  
Chief X ray Technician Subburaj  
Store Keeper        Ponnusamy  
Stenographer    Arun  
Record Clerks        Karunakaran  
Dark Room Assistant       Marry Sarany  
Dark Room Assistant       Rajasriya  
Dark Room Assistant       Brindha  
Dark Room Assistant       Kalaveni  
Dark Room Assistant       Neelaveni  
     
Anesthesia:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Technical Asstt./Technicians      Sankari  
Technical Asstt./Technicians      Ramya  
Technical Asstt./Technicians      Veeralakshmi  
Technical Asstt./Technicians      Sindhuja  
Technical Asstt./Technicians      Renuka  
Store Keeper        Masilamani  
Stenotypist    Venkateswaran  
Record Clerks        S.Valli  
     






 
MRD:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Medical Record Officer UmaShankar  
Statistician M.Rajkumar  
Coding Clerks  Durgadevi  
Coding Clerks  Kavitha  
Coding Clerks  Rani  
Coding Clerks  Ranm Sivakumar  
Record Clerks  Geetha  
Record Clerks  Kumar  
Record Clerks  Veeramani  
Record Clerks  Rajappan  
Record Clerks  Murugesan  
Record Clerks  Sangeetha  
Daftaries Thillairajan  
Daftaries Ramesh  
Peons Rajnigandh  
Peons Marimuthu  
Stenotypist Radhika  
     
     
CENTRAL ANIMAL HOUSE:   
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Veterinary Officer Dr.Easwaran  
Animal Attendants  Karthikeyan  
Animal Attendants  Elangovan  
Technicians For Animal Operation Room Kannan  
Sweepers  Kumar  
Sweepers  Nagarajan  
     
     
CENTRAL LIBRARY:    
     
DESIGNATION NAME OF THE STAFF  
Librarian K.Muthuraman  
Deputy Librarian Ilangovan  
Documentalist Latha  
Cataloguer Kamalakannan  
Library Assistants  Arivendran  
Library Assistants  Ravichandran  
Library Assistants  Ayyappan  
Library Assistants  Babu  
Daftaries Sundaram  
Daftaries Gomathi  
Peons  Ramani  
Peons  Sivaraman  

Designed & Developed by

This site can be best viewed in 1024x768 screen resolution.